המרכז למורשת הצ'רקסית

המרכז למורשת הצ'רקסית

טלפון יבלארטלפון יבלארמרכז המורשת הצ’רקסית השוכן בכפר כמא שבגליל התחתון פותח של שעריו למבקרים ומזמין אתכם לגלות תרבות עתיקה מארץ רחוקה.

במרכז למורשת הצ’רקסית ניתן לראות את הפריטים העתיקים מהתרבות הצ’רקסית שחלקם נדירים ביותר ומקורם בהרי הקווקז. בין הפריטים השונים ניתן למצוא תלבושות של לוחמים צ’רקסים, כלי עבודה ששימשו את המתיישבים הראשונים, רהיטים, כלי בישול וכלי נשק. את הביקור במרכז המורשת מתחילים במופע אורקולי המסביר על ההיסטריה הצ’רקסית שלאחריו ממשיכים המבקרים לסיור בין חדרי המוזיאון. מבקרים המעוניינים לטייל בסמטאות הכפר מוזמנים לעשות זאת באופן עצמאי דרך המסלולים המופיעים באפליקציית Wishtrip.

מיצגים במוזאון הצ'רקסי
המרכז למוזאון הצ'רקסי
המוזאון הצ'רקסי
זוג רקדנים אתר יבלאר

מחיר כניסה למוזיאון

  • ילדים עד גילאי 6 חינם
  • ילדים (6-12) \ אזרחים ותיקים 20 ש”ח
  • מבוגר (12-62) 30 ש”ח
  • קבוצה מעל 20 איש ומעלה 25 ש”ח

מייל: chc@kfarkama.co.il

 

*מומלץ לתאם הגעה מראש

פתוח שני עד שבת 10:00-17:00 

ראשון סגור

קצת על המקום:

המבנה המפורסם ביותר בכפר כמא הוא “בית שאמי” המשמש את המרכז למורשת הצ’רקסית ופתוח לקהל הרחב. המבנה הגדול אשר בנוי מסלעי בזלת שחורים ועטור בקשתות מרשימות, נבנה על ידי איש עסקים עשיר בן למשפחת שְחְאלְאכוה שהגיע אל כפר כמא מסוריה. בעבר פעלה בבית שאמי תחנת קמח ששירתה את תושבי הכפר והסביבה ולימים המקום הפך לאזור שוקק בעסקים ובבתי מלאכה. כיום, משמש המבנה בן 130 השנים למוזיאון ולמרכז עולמי לשימור המורשת והתרבות הצ’רקסית, אליו מגיעים מבקרים מכל מיני ארצות בעולם. 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן